Oční centrum | Petra Hečková

telefon: +420 558 621 122 | mobil: +420 603 831 743 | nebo napište Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | FACEBOOK

Proč špatně vidím

sl-05-y

Oko, které je v pořádku, vytváří obraz předmětů jak vzdálených, tak i blízkých na sítnici. Aby byl vytvořen jasný obraz, musí čočka v oku zaostřovat na předměty ve všech vzdálenostech. Tomuto procesu zaostřování, zvyšování a snižování dioptrické hodnoty oka a zároveň schopnosti dobrého vidění od několika centimetrů až po nekonečno, říkáme AKOMODACE . Nejasný obraz signalizuje vadu vidění a je nutno si jej nechat změřit očním lékařem nebo optometristou.

Číst dál: Proč špatně vidím

Vlastnosti brýlových čoček

sl-17

Mezi základní nabídkou brýlových čoček, které Vám vsadíme do Vašich brýlí, můžete vybírat ze čtyř základních materiálů, z kterých jsou brýlové čočky vyrobeny.

Materiály

  • sklo
  • plast
  • polykarbonát a Trivex

Číst dál: Vlastnosti brýlových čoček

Měření zraku

sl-03

Měření zraku bez nutnosti návštěvy očního lékaře a aplikaci kontaktních čoček v naší frýdecké provozovně!!! Nachází se zde tzv. refrakční místnost (vyšetřovna), kde je možno si nechat změřit refrakci (dioptrickou hodnotu) zraku.

O Vaše správné a kvalitní vidění se postará náš zkušený oční optik - optometrista s dlouholetou praxí, který pracuje na nejmodernějších počítačem řízených opticko-lékařských přístrojích. Čekání na vyšetření Vám zpříjemní posezení v naší malé útulné čekárně.

Číst dál: Měření zraku

Brýlové desatero

sl-01

1.Brýle vždy omývejte jarovou nebo mýdlovou vodou, abyste opláchli prach a jiné nečistoty z povrchu brýlových čoček. Brýlové tvrzené čočky jsou sice odolnější vůči poškrabání, přesto to však neznamená, že při čištění na sucho nebo při špatném zacházení nemůžete brýlové čočky poškrábat.

Číst dál: Brýlové desatero

Jste zde: Úvodní Poradna