Oční centrum | Petra Hečková

telefon: +420 558 621 122 | mobil: +420 603 831 743 | nebo napište Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | FACEBOOK

Brýlové obruby

Každá obruba se skládá ze dvou očnic, které jsou k sobě spojeny nosníkem. Na každé očnici jsou např. u kovových obrub přidělány nosiče sedel, kde jsou vloženy na šroubek sedla. Dá se říci, že je to ta část, která sedí nositeli na nose. Dají se různě upravit. To vše, co jsme již zmínili tvoří brýlový střed, kde se zabrousí Vámi požadovaná skla. Každá obruba má z očnic veden kloub obruby, kde navazují stranice. Někteří je nazývají tzv. hokejky a na jejich koncích u kovových stranic jsou koncovky, které chrání uši před kontaktem s kovem.

Tyto obruby jsou buď celé z plastu nebo mívají kovové stranice. Jelikož je plast křehčí, tak životnost těchto brýlí se odhaduje přibližně na 3 roky. I zde se naleznou výjimky a brýle mají životnost delší nebo kratší. Vše záleží na zacházení konečného uživatele.

stažený soubor 1 Luxusní brýlové obruby zdobené 18ti karátovým zlatem 

 

Zde nalezneme celé kovové obruby nebo mívají pak kombinaci materiálů, že obruba je kovová a stranice jsou plastové. Výhodou plastových stranic je, že v místě dotyku s kůží nereagují, což konečnému nositeli přináší úlevu, že mu nebude reagovat obruba spolu s potem a kůží.

Dá se o nich říci, že jsou jakýmsi nadstandardem nabídky  oční optiky. Volí je nositelé, kteří chtějí jemnou a nenápadnou obrubu, aby byla skoro neviditelná. To brýle zajišťují tím, že se skládají pouze na šroubcích navrtaných brýlových čoček, nosníku se sedly na nos a dvou stranic.

Široká škála různého provedení. Základem je obruba (poloobruba), protože je např. kovová jen polovina a spodní část chybí. Je vlastně nahrazena vázáním na silon, kdy do brýlové čočky je zabroušena speciální drážka, kde se vloží silon, který navazuje z kovové části obruby.

Tyto modely brýlí jsou mezi našimi zákazníky velmi oblíbené pro svou malou hmotnost, pružnost a vyšší odolnost.I zde však platí, že nic není nezničitelné! Naše nabídka zahrnuje širokou škálu modelů dětských, dámských a pánských obrub.

Strana 1 z 2

 
 
Jste zde: Úvodní Sortiment Brýlové obruby