Oční centrum | Petra Hečková

telefon: +420 558 621 122 | mobil: +420 603 831 743 | nebo napište Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | FACEBOOK

Dalekohledy

Dalekohled je optická pomůcka, která nám umožňuje vidět dále než vidíme sami pouhým okem. Dalekohledy se označují součinem zvětšení a průměru vstupní pupily (čočky) v mm. Např. dalekohled  8 x 42 má zvětšení 8 x a průměr objektivu – vstupní čočky je 42 mm. První dalekohledy se začaly používat na rozhraní 16.–17. století. V Evropě došlo k jejich rozšiřování zejména po 2. světové válce, kdy došlo k jejich zlevnění hromadnou výrobou. Předválečné dalekohledy byly velmi drahé a mnohdy jejich cena převyšovala cenu zbraně.

Aréna je slovo pro velký prostor, v němž se odehrávají rozličné děje. Je to však také název další řady dalekohledů Eschenbach. Chce snad výrobce říci, že s nimi lze vidět nejedno dějství v aréně nebo v arénách planety Země? Jeli tomu tak, mezi největší arény pozemské náleží aréna přírody, aréna lesů, luk a hor.

Tyto typy pozorovacích dalekohledů jsou řadou pro nejširší okruh činností a zákazníků. Jsou vhodné pro myslivce i lovce a všechny lidi, kteří jsou nějakým způsobem spjatí s přírodou. Výrobce poskytuje záruku v trvání pěti let.

Německé dalekohledy a optické zaměřovače mají u českých a zahraničních myslivců vynikající pověst. Stálý zájem myslivců a všech lidí milujících přírodu zavazují výrobce, aby udržovali své produkty na špičkové úrovni.

Všechny dalekohledy řady Farlux® mají stejnou antireflexní povrchovou ochranu, vynikají vysokou ostrostí optické soustavy a hloubkou ostrosti.

Tyto modely mají vysunovatelné očnice, které zajišťují pohodlné pozorování. Poskytují dobrý poměr ceny a užitečné hodnoty. Jsou příjemnými pomocníky při toulkách přírodou a výkonu práva myslivosti. Na všechny uvedené modely výrobce poskytuje záruku v trvání pěti let.

Vhodné pro pozorování přírody a života v honitbě ve všech ročních obdobích ve dne i v noci, skvěle své uplatnění najdou při výšlapech po luzích a hájích. Mají kvalitní optickou soustavu, věrně zobrazují pozorované objekty a mají příznivý poměr ceny a užitečné hodnoty. Výrobce poskytuje záruku 10 let.

Jednooké pozorovací dalekohledy vychází maximálně vstříc požadavkům zákazníků. Mají tubusy plněné dusíkem, jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám a dešti. Umožňují pozorování života přírody a pozorování či obeznámení zvěře na velkou vzdálenost. Jsou vhodné k pozorování zásahů zvěře při lovu na velké vzdálenosti.

Strana 1 z 2

 
 
Jste zde: Úvodní Sortiment Dalekohledy