Oční centrum | Petra Hečková

telefon: +420 558 621 122 | mobil: +420 603 831 743 | nebo napište Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | FACEBOOK

Sluneční brýle

Sluneční brýle jsou výrazným módním doplňkem, který vlastní dnes téměř každý. Přesto je o jejich vlastnostech a účincích zveřejňováno velmi málo informací. Sluneční brýle chrání oči před oslněním a před velmi škodlivým UV zářením. Lidské oči se dokáží přizpůsobit rozdílné intenzitě světla. Je-li však prostředí příliš světlé, dojde k oslnění a oko přestává rozeznávat okolí. Oslnění oka lze snížit pomocí slunečních brýlových čoček s dostatečnou světelnou ochranou. Sluneční brýlové čočky musí chránit zrak nejen před oslněním, ale i před velmi škodlivým krátkovlnným ultrafialovým zářením (UV zářením).

Sluneční brýle pro nenáročné uživatele na občasné nošení. Klasické sluneční brýle s UV filtrem jsou vhodné pouze pro příležitostné občasné nošení po celý rok. Nenáročný zákazník je využije ve městě i na běžné dovolené. Velké oblíbenosti se tyto sluneční brýle těší především díky svému často modernímu designu a nízké ceně. Do klasických slunečních brýlí není možné zabrousit dioptrické čočky. Jsou tedy vhodné pro lidi, kteří nepotřebují dioptrickou korekci.

Sluneční brýle optické kvality zaujmou svým propracovaným designem, bohatými možnostmi využití a kvalitními materiály. Sluneční brýle jsou vhodné i pro zábrus dioptrických čoček tedy na sluneční brýle dioptrické. Na rozdíl od běžných slunečních brýlí jejich skla resp brýlové čočky splňují vysoké optické nároky a poskytují nerušený pohled bez deformací.

Sluneční brýle brýle, které se Vám přizpůsobí. Ideální sluneční polarizační brýle dioptrické i bez dioptrií do každého počasí nebo specializované Drivewear skla - brýlové čočky pro řidiče.

Nejdůležitějším faktorem je UV filtr. Pro sport jsou vhodnější plastové brýlové čočky, neboť jsou lehčí a nehrozí poranění oka při rozbití brýlové čočky. Neméně důležitá je pružnost a odolnost obruby proti rozbití. Pro zimní sporty v zasněžených krajinách, kde se odráží 90% světla, jsou vhodné brýlové čočky s vysokým stupněm zabarvení (kategorie 3 a 4).

 
 
Jste zde: Úvodní Sortiment Sluneční brýle